Estráda z Bratislavy

Autor: Jozef Javurek | 6.4.2006 o 9:00 | Karma článku: 8,49 | Prečítané:  3962x

Do ospalého mestečka ďaleko na východe Slovenska prišla estráda až z Bratislavy. Bratislavskí umelci, to bude konečne svetová zábava.


Všetko je relatívne. Na ďalekom slovenskom východe už taká Bratislava predstavovala veľký svet. Nový kultúrny dom sa zaplnil do posledného miestečka.


Sedeli sme niekde v strede, teda celkom dobré miesto, len toho smiechu bolo v sále pomenej. Aj mne to pripadalo dosť málo vtipné a estráda skoro o ničom. Nejako sme to presedeli do prestávky.

Hneď vedľa kulturáku bola krčma, ktorá v takýchto prípadoch praskala vo švíkoch. Tak som si tiež povedal, že skočím na jedno pivko. Čírou náhodou mali podobný nápad ďalší štyria kamaráti a tak sme sa stretli u výčapného pultu.

Ten najaktívnejší z nás ihneď objednal 5x poldeci borovičky. Tá padla na úrodnú pôdu a ako to tam bývalo zvykom, ďalší objednal ďalšiu rundu a za mím aj ostatní, takže sa to otočilo 5x v priebehu 10 minút.

Vrátili sme sa na estrádu a bol to iný svet. Toľko vtipu a dobrej zábavy sme už dávno nevideli a nepočuli. Druhá polovica estrády bola super.

Toľko rehotu v sále a búrlivý potlesk, to málokde estrádny umelci z Bratislavy zažili. A možno ani netušili prečo ten druhý polčas dopadol tak slávne. Netušili, že za to vďačia synergickému efektu plynúcemu z blízkosti dvoch diametrálne odlišných kultúrnych ustanovizní.


Nabudúce: Ľudový lekár a jeho sestra


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Termíny na očkovanie ostávajú, nemocnice ich nemôžu zaplniť

Nemocnice navrhujú, aby sa náhradníci prihlasovali cez portál korona.gov.

Dobré ráno

Dobré ráno: V Rusku sa zdvihla protestná vlna. Má sa Kremeľ báť?

V sobotu sa chystajú ďalšie protesty.


Už ste čítali?