Splnený sen

Autor: Jozef Javurek | 27.11.2017 o 12:00 | Karma článku: 2,96 | Prečítané:  313x

Ľudia majú rôzne sny, niekedy aj o tom, ako napísať a vydať zaujímavú knihu. Mne sa to podarilo, len neviem, či je zaujímavá. Všetko sa dá zvládnuť, keď sa zbehnú tie správne okolnosti. Toto však nie je o mojom sne...

Simona Rošková mala veľký sen, sama o tom píše v poďakovaní svojej knihy, napísať román zo života. Splnil sa jej peknou a zaujímavou formou. Možno mi zase niekto bude vyčítať, že čítam ženské romány, ale ja takéto delenie príliš nemusím. Obzvlášť, keď ide o nového slovenského autora, rád sa zoznamujem.

"Nechcem počuť tvoj plač" je akčný názov knihy, naznačujúci jej obsah. V jej vnútri sa skrýva kultivované dielo okorenené zvláštnou popôrodnou komplikáciou matky dieťaťa, ktorá vraj nie je až taká výnimočná v bežnom živote. Príbeh, ktorý len náhodou neskĺzne do kriminálneho vyšetrovania, ale objavuje sa v ňom napätie aj v širších rodinných vzťahoch.

V živote ženy je pôrod veľkou udalosťou a niekedy sa stáva, že vyústi do tzv. popôrodnej depresie a ten stav je nutné liečiť. Tak to opisuje Simona Rošková vo svojej knihe a ja by som povedal, že jej verím, lebo svoj príbeh konzultovala s odborníkmi na danú tematiku. 

Michal je rozvodový právnik a jeho žena Soňa im porodí ich prvé dieťa po predchádzajúcich neúspešných pokusoch. Soňa sa však dostane po pôrode do skoro nezvládnutej depresie a Michal musí s pomocou rodiny riešiť hospitalizáciu manželky a tiež výchovu ich dieťaťa. Nič nie je tak jednoduché, ako sa zdá, mnohočlenná rodina má niekoľko ďalších konfliktov, ktoré treba aktuálne riešiť.

Z hľadiska literárneho štýlu je táto kniha, napriek debutu autorky, veľmi dobre zvládnutá, dej plynie a napätie ho posúva dopredu. Kniha mi priniesla aj nové poznatky z oblasti, v ktorej som sa príliš neorientoval, teda niečo z tej popôrodnej psychológie matky. Napriek tomu, že niektoré udalosti popisuje veľmi podrobne, všetko je to funkčné a nestráca sa napätie a neposlednom rade sa čitateľ dočká aj prekvapení.

Z vydavateľstva TAKTIK, ktoré sa len nedávno začalo zaoberať aj vydávaním beletrie, som čítal aj ich prvú knihu "Prenasledovaná" od Andrey Novosedlíkovej. Obe majú k sebe námetovo blízko, sú o ženách, ktoré sa stretli v živote s istým problémom. Roškovej dielo "Nechcem počuť tvoj plač" je dobrým štartom do literárneho sveta.

  _ _ _

Simona Rošková, Nechcem počuť tvoj plač, vydavateľstvo TAKTIK.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slovenskí penzisti budú aj naďalej chorí a chudobní

Žiaden dôchodkový strop nepomôže. Toto je vysvetlenie.

DOMOV

Gajdoš podľa švédskej firmy klamal o ponuke na stíhačky

Ministerstvo obrany sa voči tvrdeniam firmy Saab ohradilo.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Beblavý stavil na nudu. Výborne

Keď už má strana podporiť niekoho „zvonka“, logické je vybrať si toho, kto je vám blízko a má najlepšie šance.


Už ste čítali?