Primátor

Autor: Jozef Javurek | 9.10.2018 o 18:58 | Karma článku: 1,31 | Prečítané:  444x

Komunálne voľby a ešte k tomu v hlavnom meste republiky, to je udalosť, ktorá zaujme každého poctivého čitateľa (a voliča).

Samozrejme, že tu ide o vymyslenú situáciu, ktorá však dosť pripomína realitu. Mária Bejdová napísala svoj prvý román o politike, teda len o tej menšej, ale zostra. Mimochodom, vo svojich blogoch na trend.sk, dobré noviny.sk radí "píšucim", začínajúcim autorom a píše aj na publico.sk. Mária Bejdová si zvolila ako motto svojho prvého románu výrok Winstona Churchilla: "Z času na čas sa človek potkne o pravdu, ale najčastejšie vstane a ide ďalej". A o tom to je, zvlášť ak ide o politiku.

Príbeh Márie Bejdovej je o voľbe primátora a poslancov hlavného mesta, hlavne o zákulisí volebnej kampane, o rôznych ťahoch politickej konkurencie aj o tých najšpinavejších. V anotácii knihy sa píše, že v záverečnej fáze kampane môže potopiť úspešného kandidáta istá chúlostivá nahrávka, ale to nie je všetko. Autorka do deja zakomponovala významné náhody ale aj lásku, ktorá sa nezľakne prekážok (ako inak...).

Volebná kampaň nezávislého kandidáta, ktorý sa snaží o post primátora mesta trvá v tomto príbehu celý rok. Na nádejného kandidáta sa naviažu sponzori s jasnými i skrytými zámermi, ale aj spriaznené duše. Kampaň vedie profesionál Ivan s bohatými skúsenosťami.

Môžete si nášho nezávislého kandidáta obľúbiť, ale aj pochybovať o jeho úmysloch. Pravda sa ukáže spravidla až vo voľbách. Trochu ma zneistili niektoré neuveriteľné náhody, ale v knihe, ktorá je skoro ako detektívka, to tak musí byť, aby všetko do seba zapadalo ako puzzle. Veľmi dobre sú opísané charaktery postáv, sú uveriteľné.

Kniha "Primátor" dá čitateľovi celkom realistický pohľad na predvolebné snaženia politikov, ich volebných štábov a hlavne sponzorov. Aj na všetko, čo sa skrýva za veľkými reklamnými pútačmi. Dobré čítanie na voľné chvíle. 

"Pravda nie je len jedna, každý sa drží života, ako najlepšie vie. Dobrý a poctivý je ocenený len v rozprávkach. Nikto nie je len dobrý alebo len zlý..." Pravda je ako zajac, ktorého často chytáme až za chvost. 

Informácie o nových knihách nebývajú veľmi obsiahle, pravdu sa čitateľ dozvie až pri ich čítaní (čiastočne aj z recenzií). Tentokrát som nemal knihu s podpisom autora, také sa mi stáva málokedy. Možno môj výber (a čitateľský vkus) každému nevyhovuje, ale v tom je krása, že každý sa rozhoduje sám za seba.

-.-

Mária Bejdová, Primátor, Ikar 2018

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?