http://burger.blog.sme.sk/c/61812/Vidiet-Rumunsko-a-Bukurest-je-plna-svetla-vo-dne-v-noci-3.html Tiez jeden z pohladov na Bukurest. Chcela som to pridat skor, ale nesla mi otvorit diskusia...
ala za Marie Terezie - aku vystroj ste fasovali na lyze? Normalne vtedajsie sponovky, alebo ste lyzovali v tom dvojitom sukne? A taky malinky offtopic z Rysov - ked sme liezli z nasej strany na Rysy, stale sme nevedeli pochopit, ako tam ten "zurissky kaviarensky povalac" teda V.I.Lenin vyliezol, ked my sme fucali ako lokomotivy. Vysvetlenie bolo prekvapujuce - on tam "vystupil" z polskej strany, kde to nie je ani zdaleka tazka tura :DD
chceš po mne príliš veľké detaily, ale okrem lyží sme nefasovali nič iné... Tá uniforma bola univerzálna. Vidíš, aký to bol chytrák... Mám niekde aj fotku tej tabule s Leninom, možno ti ju pošlem pre potešenie :-)
a tie fotografie ;o) . škoda, že som bol u takého vojska, kde PTZD fungovalo v najvyssich obratkach a už len zmienka o fotoaparáte v kasarňach hrozila vojenskym prokurátorom... :o) . my sme mali na začiatku 80´ rokov už síce modernejšie uniformy, ale s tým súknom si mi pripomenul našu strastiplnú 13-dňovú cestu na ostré streľby do aut. oblasti Ašuluk v púšti Karakum-Kyzylkum... . vagóny, ktoré nepochybne pamätali Švejka... drevené lavice a kachle na zakúrenie ;o) . aj my sme mali v kasárňach lyže... Bochov bol vzdialený od najbližšej dediny asi 14km, boli to také staré klasiky s takým zobáčikom vpredu na špici, so starým dobrým kandahárom, ale v rámci nášho utajenia sme mohli mať vlastné odevy - teda šponovky alebo otepľováky ;o) No napriek tomu, keď sme dorazili takto vymódení na lyžiach do dedinskej krčmy, každý bezpečne vedel, kto sme - čo sme... ;o)
80 roky a nič sa nezmenilo. Ja som si to trochu netypicky na tie časy odkrútil na Slovensku. V spomienkach ostáva len to, čo stojí za spomínanie... Naši velitelia nakoniec boli naši kamaráti... Vedeli síce lepšie piť a hrať karty, ale my sme mali svoju perspektívu v civile.
docitala som sa kedysi v polskych materialoch, ze Rysy maju 2500 m a my udavame len 2499...(alebo tak nejako, na cisla som nikdy nebola).bud meraju Poliaci od ineho mora, alebo iba tuzia mat velhory :o) vase vybavenie bolo mozno adekvatne tomu co mala Maria Sklodowska...v maji ist hore vo vojenskych nohaviciach je...je...ale vtedy to bolo asi ine, vsak? (netvyzeras taky stary - prepac) :o)
iné vybavenie sme nemali, ale mali sme šťastie na počasie. Ale o tom až nabudúce. A za tú poklonu, patrí sa poďakovať... nie, že nevyzerám, ale ani nie som :-)
bolo to z mojej strany nediplomaticke, uznavam. Ja nerada ludom lichotim, ale tentokrat urobim vynimku: ked ste od nas odisli, tak sme ta velmi pozitivne poohovarali, ze si fesak:-)
fešák :) nóo, tvrdé časy to museli byť.. Liptovský Hrádok sa u mňa spája vždy s vôňou čerstvých pilín a vôňou dreva.. a ešte pohľadom na ,,Úšust" - tak sa tuším volala časť rieky za mestečkom, ale nie som si istá..
na chvíľu sa vrátim k svojmu komentáru.. miestni nazývali ,,úšustom" skaly nad sútokom Váhu a Belej..takže je to len také ich pomenovanie.. zrejme.. pekné je to tam.. a tie piliny voňali celým mestom..:)
úšust je breh nad sútokom Váhu a Belej...a to pomenovanie je preto, lebo sa z neho postupne pôda zosúva. A tá vôňa pilín už nie je taká silná, alebo som si na to už zvykol za tých 30 rokov, čo tam žijem. Tá pochádzala z drevárskeho podniku, píly. Už tam zrejme funguje lepšia filtrácia, lebo výkony tej píly sú od vtedy mnohonásobne vyššie.
Tiez jeden z pohladov na Bukurest. Chcela som to pridat skor, ale nesla mi otvorit diskusia...
Sorry, malo to byt k
Nevadí
To ja od samej radosti, ze mi to funguje!
Este, ze vam to odtajnili, mohol si sa s nami podelit o Tvoje spomienky. Tesim sa na pokracovanie:-)